כתבו עלינו

צילום מתוך הכתבה, באדיבות משפחת אשכנזי ומישל קוג'נסקי

אבינועם רוזנק על "עבריות ומעבר לה"

"….מגוונות פרדוקסלית זו, שאוחזת את החבל של ההשכלה והורה בשני קצותיו,  היתה משאת נפשו וחזונו האינטלקטואלי, הרוחני, הדתי והציוני  של מניטו. ספרו של שרביט הוא הזמנה נפלאה בחזון זה על שלל גווניו, וראוי להודות לשרביט על הצוהר שפתח לקורא העברי במסורת מופלאה זו…"

"הרב יהודא ליאון אשכנזי (מניטו) ביקש להציב את תורת ישראל כגשר בין המסורת לאוניברסליות • משנתו, כפי שהיא עולה מביוגרפיה שנכתבה על אודותיו, ביקשה להיפרד מההיסטוריה היהודית, ולהתחיל עידן עברי…"

"מעט מאוד ידוע על שרה האשכנזית, אשתו השלישית של משיח השקר שבתי צבי. אלכסנדר ון דר הוון צירף בספרו את קטעי העדויות עליה לתמונה של אשה בעלת השפעה חשובה בשבתאות, שהיתה בכללותה תנועה שנשים מילאו בה תפקיד מרכזי…"

הספר, אדון הקארמה, מאת ד"ר דפנא לוין, כולל ברובו מבוא ואנתולוגיה למקורות העוסקים בענייני גלגול נשמות בכתבים יהודיים בכלל, ובקבלה ובחסידות בפרט. הספר הוא לדידי אחד הכרכים יוצאי הדופן שנתגלגלו לידיי בעת האחרונה. אני מחבב חריגוּת וניסיון להצגת אלטרנטיבות לכינון תפיסתו העצמית של האדם עלי-אדמות, כל שכן, לייצר איזו אמירה אחרת על האדם ומקומו בעולם השונה מן התפיסה הפוסט-מודרנית המולכת, שבעצם מזה שנים מדברת על שדות-כוח, תורשה, פסיכולוגיה וביולוגיה— ועל אופציית האדם כיישות בלתי מטריאליסטית בעליל (אולי רק בקצה-קצותיה) כבר ויתרה בעליל מזמן. לכתבה המלאה בבלוג של שועי רז

על "אדון השלום"

"קולות", כתב-עת לענייני חינוך וחברה

רוברטו ארביב עם "אדון השלום"

"האנשים שעושים את העיר", טיים אאוט

פיוט מתוך "אדון השלום"

מעריב - המגזין 18 יולי 2016

על "סודות הניקוד העברי"

מקור ראשון -שבת 12 יולי 2016

האפיפיור פרנציסקוס על "אדון השלום"

להתכתבות עם האפיפיור פרנציסקוס

"ספרים רבותי ספרים"
על "אדון השלום"

לשמיעה לחץ כאן

"שישי בשש"
על "אדון הקארמה"

לשמיעה לחץ כאן

"סידורים לשבת" 
עם דפנא לוין 

לשמיעה לחץ כאן

"בריאות שלמה"
על "אדון הקארמה"

לשמיעה לחץ כאן

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן